شما زن مدرن هستید شما زن قرن بیست و یکم هستید که روزانه در یک میلیون مسیر بیرون کشیده می شوید. مهلت های ملاقات ، تکالیف تکمیل و خانه ای برای مراقبت از آنها وجود دارد. در فشار و کشش زندگی روزمره ، نکته ای که باعث عدم مراقبت از خود می شود موهای شما است. اره، درست شنیدی. کافی است موهای خود را با همان شامپویی که تمام عمر خود را استفاده کرده اید بشویید و آن را در همان نان / گونی که سالها ورزش کرده اید ، بریزید. موهای شما سزاوار مراقبت خاصی از روزانه هستند تا به بهترین وجه خود را نگاه کنید. به همین دلیل لازم است که یک روش روزانه مناسب برای مراقبت از مو را رعایت کنید. خوب ، برای شما خوش شانس ، من کارهای روزمره مناسب روزانه مو را برای انواع مو کامپایل کردم. فقط انتخاب کنید و شروع کنید!

 
روال مراقبت از مو برای انواع مختلف مو
 
1. برای موهای صاف
روال مراقبت از مو - برای آرایش مو مستقیم
Shutterstock
 
ممکن است فکر کنید موهای صاف به روش معمول مراقبت از مو احتیاج زیادی ندارند ، اما به شدت اشتباه می کنید. فقط به این دلیل که موهای مستقیم شما آسان است ، به این معنی نیست که می توانید از مراقبت مناسب از آن کاسته شوید. حال نکته ای که با موهای مستقیم وجود دارد اینست که روغنهای طبیعی پوست سر شما به طور یکنواخت در طول کل موهای شما حرکت می کنند. بنابراین ، مسئله اصلی برای پرداختن به هنگام طراحی روزمره مراقبت از مو برای موهای صاف ، تمایل آن به صاف شدن و چرب شدن به نظر می رسد.
 
 
چگونه بشویید
موهای خود را با یک شامپوی فاقد سولفات بشویید تا هرگونه چربی و روغنی در آن باقی نماند.
فقط به دلیل اینکه موهای شما احساس روغنی می کند به معنای این نیست که روزانه آن را بشویید. این امر می تواند کاملاً سودمند باشد زیرا پوست سر شما روغن بیشتری برای جبران روغن از بین رفته توسط شامپو زدن روزانه تولید می کند. بنابراین ، شستن موهای خود را در 2-3 روز یک بار محدود کنید.
چگونه مراقبت کنیم
اگر می خواهید نرم و صاف به نظر برسید ، حالت دادن به موهای صاف شما بسیار مهم است.
نرم کننده ای را انتخاب کنید که به روغن ضروری تزریق شود - مانند روغن نارگیل ، روغن جوجوبا یا روغن آرگان - موهای شما را آبرسانی کرده و از درون آن تغذیه می کند.
 
برای جلوگیری از ایجاد آن و ایجاد موهای شما چرب و صاف ، از تهویه بر روی پوست سر و ریشه موهای خود استفاده نکنید. در عوض ، آن را از روی نوک گردن خود بمالید و آن را تا انتهای موهای خود بکشید.
چگونه به سبک
 
روال مراقبت از مو - چگونه به StylePinit
Shutterstock
 
چند بار ناله کرده اید که موهای صاف و صاف در حال ریختن است و به نظر می رسد چاقو و کسل کننده است؟ احتمالاً بارها برای شمارش. خوب ، فقط یک محصول برای مبارزه با این مشکل وجود دارد - حجم دادن موس. قبل از خشک شدن هوا / خشک شدن هوا ، یک موز حجم دهنده مو را در سراسر موهای مرطوب خود بمالید. این باعث افزایش حجم موهای شما می شود و باعث ایجاد زندگی جدید در آن می شود.
 
یکی دیگر از شکایت های رایج خانم ها این است که موهایشان می توانند خیلی صاف و لغزنده شوند تا بتوانند به درستی آن را سبک کنند. بندهای حلقوی باز شده و پیازگها در طول روز فرو می روند. در این حالت ، اسپریت را روی مقداری اسپری بافت زده کنید تا کمی بافت اضافه کرده و به موهای خود بماند.
[بخوانید: 50 مدل مو برای موهای صاف و بلند]
 
2. برای موهای موج دار
روال مراقبت از مو - برای HairPinit موجی
Shutterstock
 
بسته به نحوه مراقبت از آن ، موهای موج دار بسیار سبک و یا دردناک هستند. این مویی بدون مو و نه صاف نیاز به نوع خاصی از مراقبت های دوست داشتنی دارد زیرا می تواند در پوست سر چرب شود و در انتهای آن خشک شود.
 
چگونه بشویید
در حالی که روزهای زیادی بین شستن موهای مواج شما ممکن است باعث ریزش مو شود ، شستن بیش از حد اغلب می تواند آن را خشک کند. بنابراین ، بهتر است آن را هر 3-4 روز یکبار بشویید تا آن را تمیز و سالم نگه دارید.
موهای خود را با یک حوله میکروفیبر خشک کنید تا آن سرخ شدن مزاحم را خنثی کند.
چگونه مراقبت کنیم
موهای خود را هر وقت شستشو دهید ، برای تعریف بیشتر امواج خود قرار دهید.
یک ساعت قبل از شستن موها یا ترک آن یک شبه ، موهای خود را با روغن نارگیل ، روغن زیتون یا روغن دانه کدو تنبل ماساژ دهید. این باعث می شود موهای شما از درون تغذیه و وضعیت داده شود و نرمتر و براق تر شود.
آفتاب و باد شدید می تواند صدمات ناگفته ای را برانگیزد و باعث شکاف شدن موهای موهای شما شود. یک راه عالی برای جلوگیری از وقوع این کار ، روغن جوجوبا را روی انتهای موهای خود بمالید و یک شبه آن را رها کنید. این باعث می شود رطوبت قفل شود و موهای شما فوق العاده سالم به نظر برسد.
چگونه به سبک
بهترین راه برای به دست آوردن امواج به خوبی تعریف شده این است که قبل از رفتن به رختخواب ، موهای خود را در بند بافته وصل کنید. هرچه بندهای بیشتری در موهای خود داشته باشید ، امواج شما سفت تر و مشخص تر خواهد شد.
هر دختر مویی موج دار می داند که تراشیدن مو به عنوان یک بخش اساسی در روند معمول موهای خود است. و اگر این کار را نکردید ، من به شما اجازه می دهم که راز را وارد کنید. درست بعد از بیرون آمدن از دوش ، کمی تهویه مطبوع را روی موهای خود بمالید. سپس ، خم شوید و موهای خود را به جلو بپیچید. مشت های خود را با مشت های موی خود بلند کنید و آنها را به سمت پوست سر خود بکشید. بعد از این مسواک نکنید. به این ترتیب ، وقتی موهای شما خشک می شود ، امواج شما تعریف بیشتری خواهند داشت.
[بخوانید: 10 روش برای به دست آوردن موهای موج دار شیک]
 
3. برای موهای مجعد
روال مراقبت از مو - برای موهای فرفری
Shutterstock
 
بله ، موهای مجعد می توانند سرگرم کننده ، بازیگوش و پر از شخصیت باشند. اما یک طرف تاریک وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. مراقبت مناسب از موهای فرفری بسیار دشوار است زیرا تمایل به خشک شدن ، سرخ شدن و از بین رفتن فرفری دارد. بنابراین ، این مواردی است که شما باید از آن مراقبت کنید.
 
چگونه بشویید
موهای مجعد تمایل به خشک شدن ندارند زیرا فرها به عنوان یک انسداد برای روغنهای طبیعی موجود در پوست سر عمل می کنند تا طول موهای شما پایین بیایند. به همین دلیل است که استفاده از شامپو های خشن روی آن می تواند یک ایده حتی بدتر باشد زیرا آنها می توانند روغن ها را بیشتر از موهای شما دور کنند. بنابراین بهترین روش عمل شما استفاده از یک شامپوی خفیف عاری از سولفات برای حفظ روغن در موهای شما است.
حال ممکن است این مسئله برای بعضی شوک آور باشد اما مرا بشنود - موهای مجعد خود را فقط هفته ای دو بار بشویید. این ممکن است برای شما ناخوشایند به نظر برسد اما این بهترین کاری است که می توانید برای جلوگیری از خشک شدن و آسیب رسیدن موهای خود انجام دهید.
شما به راحتی می توانید هر روز (به عنوان مثال موهای خود را فقط با نرم کننده بشویید) شستشو دهید تا موهای خود را بدون خشک کردن بیش از حد موهای خود را تمیز کنید.
چگونه مراقبت کنیم
موهای مجعد نیاز به تمام رطوبت موجود است. بنابراین ، شرط لازم برای تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از امور روزمره شما. شما می توانید موهای خود را هر بار که شستشو دهید و همچنین در روزهایی که شامپو نمی کنید ، حالت دهید.
یک تهویه عمیق می تواند یک مأمور واقعی باشد که موهای شما را آبرسان می کند زیرا به طور کامل به شافت مو نفوذ می کند و از درون آن را تغذیه می کند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که حداقل هر دو هفته یکبار موهای خود را عمیق تر کنید.
موهای مجعد می توانند کاملاً شکننده باشند و به راحتی می شکنند و همین امر جدا کردن آن را بسیار مشکل می کند. بهترین راه برای انجام این کار وقتی است که در حمام هستید و در موهای خود تهویه مطبوع دارید. به سادگی در این زمان یک شانه دندانه دار را از طریق دست خود اجرا کنید تا تمام گره ها و درهم ها برداشته شود. این نه تنها باعث کاهش شکستگی می شود بلکه تعریف curl شما را نیز حفظ می کند.
چگونه به سبک
روتین مراقبت از مو - یک ظاهر طراحی شده موهای فرفری یک ظاهر طراحی شده
Shutterstock
 
هنگامی که صحبت از یک ظاهر طراحی شده موهای فرفری می شود ، بهترین دوست شما در مورد دیافراگم اتصال دهنده بر روی سشوار شما است. بلندگوهای دیفیوزر اطمینان حاصل می کند که فرهای شما به صورت مشخص خشک می شوند و از سرریز شدن آن جلوگیری می کنند.
بلافاصله پس از بیرون آمدن از دوش ، با استفاده از کرم تعریف کننده حلقه ها ، مدادهای تعریف را به فرهای خود اضافه کنید.
همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، موهای خود را در دوش جدا کنید در حالی که هنوز تهویه مطبوع در آن است. سپس کاملاً از مسواک زدن یا شانه کردن آن خودداری کنید زیرا این کار فقط فرهای شما را خراب کرده و باعث ریزش موهای شما می شود.
[بخوانید: 18 نکته بسیار مؤثر برای موهای سالم]
 
4- برای موهای زنگ زده یا کویل
روال مراقبت از مو - برای HairPinit KinkyCoily
Shutterstock
 
موهای کویل (یا بد بو) با فرهای بسیار تنگ مشخص می شوند که دارای تنهایی بافتی برای آنها است. این شکننده ترین نوع مو است زیرا موهای کویل کاملاً ریز هستند و به راحتی خشک می شوند. بنابراین ، بخش اصلی روزمره مراقبت از مو باید روی مرطوب کردن و آبرسانی موهای شما باشد.
 
چگونه بشویید
بیشتر شامپوها حاوی سولفات هایی هستند که می توانند مانع از وجود موهای زبر شوند زیرا موهای شما را از رطوبت و روغنهای طبیعی به طور کامل محکم می کنند. بنابراین ، خودتان یک شامپوی خفیف عاری از سولفات تهیه کنید تا موهای زبر و زرق و برق دار خود را با آن بشویید.
شستن موهای خود را فقط یک بار در هفته محدود کنید. هنوز هم می توانید چندین هفته موهای خود را در طول هفته مرطوب کنید تا رطوبت مورد نیاز خود را به موهای خود اضافه کنید.
چگونه مراقبت کنیم
موهای زبر شما برای حفظ سلامتی و الگوی فرهای آن به تمام آبرسانی هایی که می تواند نیاز داشته باشد. بنابراین ، ضروری است که حداقل هر دو هفته یکبار آن را عمیق کنید تا آن را از درون مرطوب و مرطوب کنید.
مقداری تهویه مطبوع ، روغن کرچک و آب را درون یک بطری اسپری مخلوط کنید و آن را روزانه روی موهایتان اسپری کنید تا قفل های شما را هدر نشود.
20 دقیقه قبل از شستن آنها ، صافی های خود را به صورت روغن داغ درمان کنید (روغن نارگیل و روغن زیتون گزینه مناسبی هستند) تا رطوبت اضافی به آنها بدهید.
روی یک بالش ساتن یا با روسری ساتن که به موهای شما بسته شده است بخوابید تا از این حالت جلوگیری کنید
مرجع:ثانیکالا